PPHU Niki Leszno
Dachówki ceramiczne
Blachodachówki
Blachy trapezowe
Płyty warstwowe
Rynny
Okna
Świetliki
Drewno i montaż
Thermoizolacja
Bramy garażowe i przemysłowe

P.P.H.U. Niki
ul. Święciechowska 158
64-100 Leszno

tel. 65 55 55 010
kom. 726 727 797
e-mail: info@niki.net.pl

tel. 65 55 55 010 kom. 726 727 797 e-mail: info@niki.net.pl

O nas Oferta Galeria Kontakt

Izolacja dachów - ocieplanie pianką

Nowa jakość w oszczędności energii

Przedstawiamy nowoczesne produkty THERMANO od firmy BALEX METAL. To wysokiej klasy izolatory zaprojektowane dla budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Izolacja dachów z zastosowaniem produktów THERMANO pozwala zaoszczędzić nawet 40 procent ciepła.

Ocieplenie pianką poliuretanową z zastosowaniem płyt THERMANO, jest blisko dwa razy skuteczniejsze od tradycyjnie stosowanej wełny mineralnej. Izolacja ma mniejszą grubość, a więc nie obciąża konstrukcji dachu. Poliuretan jest odporny na działanie i rozwój grzybów, pleśni, porostów. Długa lista korzyści architektoniczno-użytkowych sprawia, że ocieplanie pianką dachów jest najlepszą współczesną metodą izolacyjną.

Termoizolacja dachów skośnych

Izolacja dachów z zastosowaniem płyt THERMANO jest tak skuteczna, ponieważ wykonuje się ją metodą nakrokwiową. Płyty izolacyjne układa się na krokwiach, a nie jak w tradycyjnej metodzie, pomiędzy nimi. Dzięki temu udaje się praktycznie całkowicie wyeliminować mosty termiczne. Budynek docieplony płytami z pianki w ten sposób stanie się zdecydowanie bardziej energooszczędny. Szacowane oszczędności w potencjalnych stratach ciepła sięgają nawet 75 procent, w porównaniu z metodą tradycyjną, tj. zastosowaniem wełny mineralnej.

Termoizolacja dachów płaskich

Płyty THERMANO to sprawdzony materiał na termoizolację dachów płaskich, wykonanych z betonu lub blachy trapezowej. Ocieplanie pianką ma niski ciężar własny, jest łatwe w aplikacji i spełnia wymogi izolacyjne już przy minimalnej grubości.

Poznaj zalety izolacji dachów THERMANO

  • Ta sama skuteczność przy mniejszej grubości. Współczynnik przewodzenia ciepła lambda λ dla płyt z pianki poliuretanowej wynosi 0.023 [W/m·K], podczas gdy dla wełny mineralnej wynosi on średnio 0.040 [W/m·K]. Oznacza to, że warstwa izolacji THERMANO o grubości 15 cm odpowiada styropianowi o grubości 23 cm i wełnie o grubości aż 25 cm.
  • Mniejszy ciężar. Ponieważ izolacja ta jest lekka, nie obciąża konstrukcji dachu. Można więc postawić na materiały o mniejszej nośności, zmniejszając tym samym koszty budowy dachu.
  • Brak mostów termicznych. Montaż nakrokwiowy eliminuje problem strat ciepła.
  • Odporność chemiczna. Pianki poliuretanowe (PUR) i poliizocjanurowe (PIR) są w pełni odporne na działanie czynników organicznych i nieorganicznych.
  • Brak wrogów biologicznych. Izolacja dachu z pianki jest obojętna na rozwój mchów, porostów, pleśni, grzybów, nie jest ponadto obiektem zainteresowania gryzoni i innych szkodników niszczących docieplenie. THERMANO nie zmienia swych właściwości na przestrzeni lat.
O nas | Oferta | Galeria | Kontakt | Promocje 
Wszelkie prawa zastrzeżone PPHU NIKI        projekt i wykonanie: IMAGO