PPHU Niki Leszno
Dachówki ceramiczne
Blachodachówki
Blachy trapezowe
Płyty warstwowe
Rynny
Okna
Świetliki
Drewno i montaż
Thermoizolacja
Bramy garażowe i przemysłowe

P.P.H.U. Niki
ul. Święciechowska 158
64-100 Leszno

tel. 65 55 55 010
kom. 726 727 797
e-mail: info@niki.net.pl

tel. 65 55 55 010 kom. 726 727 797 e-mail: info@niki.net.pl

O nas Oferta Galeria Kontakt

Świetliki połaciowe i kalenicowe

PPHU NIKI z Leszna wraz z DWD BauTech Sp. z o.o. prezentuje Państwu ofertę świetlików dachowych oraz pasm świetlnych. Proponowane przez nas rozwiązania mogą być wykorzystane w obiektach widowiskowo-sportowych, galeriach handlowych, halach magazynowych oraz innych budynkach o wielkich powierzchniach. Niekiedy stosowane są także w obiektach o mniejszych wymiarach, jak: warsztaty samochodowe, budynki instytucji publicznych, obiekty gospodarcze. Produkty mogą być wprowadzone do obiektów również z dachami tzw. skośnymi, czyli o kącie nachylenia powyżej 10% w wykonaniu ciepłego pokrycia z płyt warstwowych.

Pasma świetlne DWD Sky Light Plus

Świetliki dachowe składają się ze specjalnych profili aluminiowych (o barwie naturalnej lub w dowolnym kolorze z palety RAL). Podstawowym elementem wypełnienia są płyty wykonane z poliwęglanu wielokomorowego o grubości 10-20 mm, charakteryzujące się konkretnymi współczynnikami przenikania ciepła. W ofercie dostępne są modele o szerokości 6 m i długości dostosowanej do indywidualnych potrzeb Klienta.

Na specjalne zlecenie produkt może zostać dodatkowo wyposażony w takie części jak:

  • centrala sterująca z czujnikami warunków atmosferycznych
  • napęd elektryczny, pozwalający na otwieranie skrzydła (funkcja przewietrzania).

Standardowa wersja posiada konstrukcję wsporczą w postaci ceownika z blachy stalowej ocynkowanej o grubościach 1,5 lub 2,0 mm. Istotne jest, aby wystawał on ponad połać dachu na wysokość Hmin = 20 ÷ 25 cm. Możliwe jest wykonanie podstawy w dowolnym kolorze ( z palety RAL) i przystosowanie jej do powierzchni dachu.

Sky Light Plus

Świetlik połaciowy Sky Light stanowi nowoczesne rozwiązanie, bazujące na kompilacji optymalnego poziomu właściwości mechanicznych, parametrów technicznych oraz walorów estetycznych. Zestawienie kompozytu żywiczno-szklanego (doskonale dostosowanego do formy powierzchni dachowej) z poliwęglanem umożliwia funkcjonalne doświetlenie. Zastosowane w tym rozwiązaniu materiały wyróżniają się licznymi zaletami. Wspominany kompozyt odznacza się szczególną i niespotykaną odpornością na szkodliwe warunki zewnętrzne, a także eliminuje negatywny wpływ promieniowania UV.

 

Świetliki połaciowe DWD Sky Light

 

Wykorzystanie świetlików pozwala na wprowadzenie do szczególnie dużych obiektów światła naturalnego. Pokrycie nimi dachu na powierzchni pomiędzy 7 a 15% może zastąpić oświetlenie energią elektryczną. Specjalna konstrukcja zapewnia we wnętrzu optymalny komfort cieplny i ogranicza straty ciepła zgromadzonego w obiekcie.

 

Świetliki mogą być stosowane na obiektach przemysłowych które są pokryte dachami tzw. skośnymi czyli o kącie nachylenia powyżej 10% w wykonaniu ciepłego pokrycia z płyt warstwowych.

Świetlik połaciowy Sky Light może być zamontowane jako doświetle punktowe lub pasmo świetlne kryjące od kalenicy do okapu, w środku połaci, przy kalenicy, od środka połaci do okapu.

 

Charakterystyka świetlika połaciowego Sky Light:

Parametry sietlika Skly Light

O nas | Oferta | Galeria | Kontakt | Promocje 
Wszelkie prawa zastrzeżone PPHU NIKI        projekt i wykonanie: IMAGO